PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94642}

Czynnik PSI

PSI Factor: Chronicles of the Paranormal
7,2 4 606
ocen
7,2 10 1 4606
Czynnik PSI
powrót do forum serialu Czynnik PSI

Ktoś się zgadza? Nawet teraz jak odpalę sobie intro to mam gęsią skórkę xD Ahh te czasy dzieciństwa... Dragon Ball Z, Czynnik PSI w sobotę i strach wyjść z domu po zmroku :D

Dla mnie też X-Files strasznie zamulony :")

anubis2342

sam jesteś zamulony stary pierdzielu juz teraz po 11 lataCH HAHAHA

Odważne słowa.
Jako fan Archiwum X poczułem chęć

Bo cóż można rzecz, Archiwum X nie zestarzał się najlepiej. Może z tym będzie lepiej...
Choć była okazja oglądania gdy leciał jeszcze w TV to nigdy nie było czasu czy chęci.

MotherMachinae

Cholera, nie ma edycji... urok życia „nowego" na serwisie.
W drugim zdaniu chodziło mi o to, że tymi słowami zachęciłeś mnie do obejrzenia serialu. Być może zestarzał się lepiej skoro takie słowa rzucasz...

MotherMachinae

Przyznam, że i dla mnie powrót do niektórych odcinków X-files nie wypadł najlepiej ("Ice", "Darkness falls" choćby), ale powrót do "Czynnika PSI" wypadł jeszcze gorzej - po kilku pierwszych odcinkach odpuściłem. Mam zamiar kiedyś zrobić ponowne podejście do serialu, bo to chyba jeden z tych rozwojowych seriali - początek beznadziejny, ale z kolejnymi sezonami jakoś się wyrabia. Pytanie tylko, czy kiedykolwiek sięga poziomu tych lepszych spraw "Z archiwum X"...

Khaosth

Musze przyznać ci racje choć oczywiście uważam go nadal za całkiem niezły serial - Osobiście jednak wybieram ''Po tamtej stronie'' z 1995 roku - Zdecydowanie mój klimat i fabuła :)

''Po tamtej stronie'' miało się doczekać nawet wersji kinowej ale temat niestety ucichł ):

Khaosth

nie wiem czemu nie podobają ci się 2 ww. odcinki Xfiles. może przez pryzmat sentymentu do czasów, gdy leciał ten serial w tv i nie było internetu, przez co nie wiadomo było, co akurat się ogląda, ale pamiętam xfiles z tv właśnie z powodu odcinka, gdy ktoś komuś wkładał robaka do ucha :D. oczywiście w dobie internetu wszystko potoczyło się szybciej i przeszedłem przez każde stadium xfiles - najpierw divxy, potem to samo z lektorem, a teraz wersje bluray -rip z lektorem. Znam odcinki niemal na pamięć i mimo wszystko wracam do każdego z sentymentem, bo podobnie jak TWin Peaks, przypominają czasy, gdy efekt suspensu, grozy, niebezpieczeństwa robił się przy pomocy gry świateł, cieni, muzyką, a nie komputerem. Pamiętam też czasy gdy w tv leciał Czynnik Psi. z początku bardzo mnie zainteresował, bo wydawał się bardziej naukowy, niż s-f, ale potem czar prysnął. dziwna gra aktorów, pseudonaukowe wywody, odcinki jako osobne historie (niestety nie obejrzałem całości i nie wiem, czy gdzieś tam pojawiała się jakaś fabuła-spoiwo, jak w xfiles) - SŁOWEM nie dałem rady obejrzeć całości. I raczej nie dam rady, bo ten serial to żaden fenomen czy klasyk. Po prostu próba konkurowania z xfiles, która nigdy nie miała racji bytu.

ocenił(a) serial na 8

W życiu! Z Archiwum X to klasyka sama w sobie, Czynnik próbował powielić sukces na fali popularności ufo, big foota itd. co prawda serial świetny ale daleko mu do Archiwum X.

ocenił(a) serial na 6
Nozix

Millenium 1996-1999 jest bliżej poziomu X-files niż Czynnik Psi. Polecam.

returner

otoz to

Nozix

popieram

Nozix

Z początku Czynnik PSI stawiał też bardziej na badanie jakichś fenomenów i anomalii, aniżeli kryminalne sprawy z nadnaturalnymi przeciwnikami. Tym samym "Czynnik PSI" był czymś pośrednim między "Z archiwum X", a starym, dobrym "Nie do wiary!". Gdyby tylko Aykroyda zamienić na Macieja Trojanowskiego byłoby idealnie!

Khaosth

przekonales mnie do ogladania, wybieralem pomiedzy the other limits, strefa mroku, a mrocznym dziedzictwem

kochamAndzie

Do usług! :)

(Choć osobiście doradzałbym jednak "Po tamtej stronie". "Strefy mroku" i "Mrocznego dziedzictwa" nie oglądałem)

Khaosth

Po tamtej stronie zaczalem 4 odc 1 sezonu jakies pol roku temu i mimo, ze mi sie spodobalo nadal tak lezy i lezy na dysku.

ocenił(a) serial na 9

He he, dokładnie. Znacznie lepszy i straszniejszy. Po większości odcinków bałam się zasnąć. ;) Fajne były kiedyś czasy. Puszczali seriale z krwi i kości, a nie jakiś Klan...

ocenił(a) serial na 9

ale X-files to flaki z olejem...
czynnik wspominam do dziś:))) kiedyś wyczekiwałam każdego odcinku:)) a po niektórych również nie mogłam zasnąć

ocenił(a) serial na 5

Chyba macie nikłe pojęcie o kinematografii przyrównując tą nisko budżetówkę klasy B do Archiwum X... Nikomu nie ujmując oczywiście...

ocenił(a) serial na 5
WujekChu1ek

A związek fabularny ma nijaki do Archiwum, różne sprawy, nie łączące się ze sobą, nie mające nic wspólnego, w AX był jakiś wspólny wątek fabularny przynajmniej bardziej podobne do CZ: PSI są te seriale aczkolwiek o wiele lepsze:
http://www.filmweb.pl/serial/Po+tamtej+stronie-1995-130208
http://www.filmweb.pl/serial/Strefa+mroku-1985-120715

dokladnie, ostro przegiales i tak jak mowia przedmowcy o wiele lepsze od tego PSI sa inne seriale o tematyce paranormalej, a X FILES TO KLASYKA SAMA W SOBIE

kochamAndzie

Dokladnie , to tak jakby ktos porownal serial Kryminalni do serialu PitBull.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones